Google Wildfire Interactive’i Satın Aldı

Sosyal medya alanında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Google, Wildfire Interactive’i bünyesine kattığını resmi blog sayfasından duyurdu. Google’ın bu satın alma için 250 milyon dolar gibi bir rakam ödeyeceği tahmin ediliyor.

 

 

Google adına açıklamayı yapan Jason Miller(Ürün Yönetim Direktörü),Wildfire ile  müşterilerine yeni fırsatlar yaratmak için  sabırsızlandıklarını ifade etti.   

Wildfire, kurucuları Victoria Ransom ve Alain Chuard’ın yine sahibi oldukları tur şirketinin facebook sayfası üzerinden üyelerine ücretsiz tatil kazanma fırsatı veren bir promosyon başlatmak istemeleri ve bunun için gereken facebook uygulamasını geliştirmeleriyle ilk olarak 2008 yılında ortaya çıkıyor.Başlangıçta sadece bir haftalık bir promosyonun parçası olarak tasarlanan program kısa bir süre sonra yaratıcılarının yeni işlerinin ilk ürününe dönüşüyor.

2012 yılına gelindiğinde Wildfire,sosyal medya pazarlama çözümleri konusunda çok güçlü bir yerde. Wildfire’ın toplamda 16000’i aşkın müşterisine hizmet sunduğu en  önemli sosyal ağlar arasında  Facebook, Google+,Twitter , Pinterest , Youtube ve LinkedIn ilk sıralarda yer alıyor.

İlginç bir ayrıntı,

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in en küçük kız kardeşi Arielle Zuckerberg de halen Wildfire Interactive şirketinin bir çalışanı.

 

“Google Wildfire Interactive’i Satın Aldı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir