Yatırım Ticaret Haberleri

550 miyar $ lık piyasa değerine sahip dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple sosyal medya  yatırımlarına daha fazla önem vereceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. NewyorkTimes’ın haberine göre Apple stratejik ortaklık konusunda sosyal medyanın yıldızı twittera yatırım yapmaya hazırlanıyor.

yatırım ticaret haberleri
yatırım ticaret haberleri

Apple telefon ve tabletleri satışlarında yakaladığı büyük başarıyı önümüzdeki aylarda da devam ettirebilmek için mobil cihazlardaki önemli bir aktivite haline gelen sosyal ağlara hakim olma yolunda yeni adımları da önümüzdeki günlerde atacak gibi görünüyor.  Sosyal medya giderek insanların zaman ve para harcadığı bir alan haline gelmesi  oyunlar, müzik ve film satan Apple için konuyu  daha da önemli kılıyor.

Şu anda 8,4 milyar $  lık piyasa değeri olan Twitter ‘ ın Apple ortaklığı sonrası 10 milyar $ piyasa değerine ulaşacağı tahmin edilmekte dir.

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya servislerinden olan Twitter son alarak emarketer Inc. Firmasında 300 milyon $ lık yatırm almıştı.

Amerika Merkezli firma kurcusunun apple yakın ilişkiler içinde olduğu daha öncede çokca konuşulmuştu. 2006 yılında kurulan Twitter firmasında şu anda toplam 600 çalışan bulunmaktadır.

Diğer Yatırım Ticaret Haberleri 

http://www.eticaretgundem.com/shopio.html

http://www.eticaretgundem.com/google-wildfire-interactivei-satin-aldi.html

http://www.eticaretgundem.com/hazinem-com-yabanci-ortak-alip-abd-avrupa-ve-ortadoguya-netten-pirlanta-satacak.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir