E-ticaret “in” Zamanı

İçinde bulunduğumuz seneler itibarı ile insanlığın gördüğü en hızlı dönüşümlerden birine şahit olmaktayız. Bundan birkaç yıl öncesine kadar internetten haberdar olmayan insanlar internet üzerinden alışveriş yapmaya başlamış ve elektronik ticaretin tarafı haline gelmişlerdir. Telefon kullanımının 100 yılda ulaştığı noktaya internet kullanımı 5  yılda ulaşmıştır.

 

Elektronik ticaret altyapısı ile tüketicilerin tercihleri, alışkanlıkları ve demografik özellikleri takip edilebilir ve bu bilgiler kullanılarak ürün veya hizmet satın alanla, satan arasında “kişiye özel” ticari ilişki kurulabilir.(Post Modern Pazarlama)

Bugün internetten satış yapmak satışları artırmanın bir yolu olarak görülse de önümüzdeki 5 yıl içinde bu görüş yerine internetten satış yapmamanın sektörde var olamama anlamana geleceği kaçınılmaz bir gerçektir.Bir çok İşletme ve girişimci için bir daha geri gelmeyecek bir zamanın içinde bulunmaktayız.

Bir işletme bugün e-ticarete başlamakla çok düşük bir maliyetle 6 milyon tüketicinin olduğu bir pazara girmiş olacaktır. Ve bu işin  yüksek bir  yatırım maliyeti de yoktur. İyi bir firmadan almış olduğunuz eticaret paketi  bu işle ilgili bütün teknolojik gereksinimlerinizi karşılamaktadır. Hizmet aldığınız firma sizin için kullanacağınız yazılımı geliştirmekte ,size teknik destek vermekte ,ve ürünlerinizin pazarlanması konusunda size yol göstermektedir. Yani size sadece adım atmak kalmaktadır.  

Elektronik ticarete başlamanız durumunda ürünlerinizi çok hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaştırmış olacaksınız. Elektronik ticaretin 24 saat 7 gün çalışabilen altyapısı, iletişimi ve alışverişi kısıtlayıcı zaman problemini ortadan kaldırır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir