E-ticaret Sitesi Maliyetleri

e ticaret sitesi maliyetleri
e ticaret sitesi maliyetleri

Öncelikle siz kimsiniz bunu cevaplamalıyız. Firmanızda çalışan yazılımcı var mı yada tasarımcınız varmı.Bu konu gerçekten çok önemli eğer yazılımcınız yada tasarımcınız yoksa hiç boşuna hayal kurmaya gerek yok sadece kendinize ait bir yazılımınız olsun istediğiniz gibi geliştirmek istiyorsanız mutlaka yazılımcınızın ve tasarımcınızın olması gerekir. Kendinize ait yazılımı ajansları  başka firmalara veya dışarıdan yazılımcılara Uzun vadede mümkün değildir. Çalışmalarınız bir yerlerde hep duraklalayacaktır. Bu yöndeki çabanız sizin için sadece zaman kaybı olacaktır. Sektörde bildiğim birçok firma var ve bu işe 5 bin TL ile 50 bin TL arasında para harcamış ama elinde hiçbir şey yok zaman kaybı dışında.

Kendi yazılımınız olsun istiyorsanız firmanızda çalışan yazılımcı ve tasarımcılar olması gerekir. Bu durumda eticaret sitenizin size yıllık maliyeti en az 30 bin TL olacaktır. E-ticaret sitenize ayıracak 30 bin TL bütçeniz varsa hiç düşünmeden kendi yazılımınıza kesinlikle sahip olmalısınız.

Yukarıda bahsedilen bütçelerin altındaysa bütçeniz yapabileceğiniz en güzel şey iyi bir eticaret paket yazılıma sahip olmak ve bünyenizde internetten ürünleri pazarlayabilecek sitenizle ilgilenecek personele sahip olmaktır.

Sahip olacağınız paket yazılımın mutlaka geliştiriliyor olması gerekir yani büyük bir firmadan hizmet almanız gerekir ve firmanın size sabit bir ücret karşılığında yazılım güncelleme sözü veriyor olması gerekir.

Sizin odaklanacağınız noktanın da ürünlerinizi internetten nasıl pazarlayacağınız olmalıdır. Bu durumda bile bu işin size minimum maliyeti bin TL ile 2 bin TL arasında olacaktır. Yazılım tasarım ve teknik destek alacağınız bir firmadan bu maliyetin altında verim almanız yine mümkün olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir