Haftanın eticaret sitesi: giymix

Ekibimiz ilk  eticaret sitesi incelemesini  tekstil sektöründe faaliyet gösteren www.giymix.com üzerinden gerçekleştirdi., 8.Altın Örümcek Halkın Favorisi seçilen Giyimix.com bu haftada e-ticaret gündemin büyütecinde.

İnceleme Başlıklarımız 

1-Tasarım Özellikleri  

2-Müşteri Hizmetleri

3-Seo Altyapı

4-Sosyal Medya Kullanımı 

5-Teknik Altyapı

1-Tasarım Özellikleri 

Öncelikle belirtelim sitede outlet marka giyim ürünleri satılmakta. Site tasarımı size outlet ürün satışı yapıldığını çok başarılı bir şekilde yansıtmaktadır. Genel tasarımda kullanılan renkler hem kurumsal kimliği ön plana çıkartmış hem de konsepte uygun olarak hazırlanmış.Sitede özellikle  entry page çok başarılı olmuş ve alışverişte kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Giriş sayfasında kargo seçenekleri ve taksit imkanlarının belirtilmesi de  tasarım bütünlüğünü sağlamıştır.

Kategori vitrininde markaların ön plana çıkarılması tasarımın sadeliğini kolay kullanım ile pekiştirmiş. Kategori vitrininde ürünün indirimli fiyatı, adı ve markının gösterilmesi oldukça başarılı olup düzenli takipçilerin için de yeni ve indirimli görsellerin ön plana çıkarılması iyi düşünülmüş bir ayrıntıdır.

Ürün detayında büyük resimlerin kullanılması ve ürünün farklı açılardan resimlerinin sergilenmesi tekstil sektöründe yer alan siteler açısından örnek oluşturmuş. Ürün detay sayfasında gösterilen fiyat vurgusu ve marka logosu detayları tamamlamış.

 

2-Müşteri Hizmetleri

Giriş sayfası üzerinde bulunan hakkımızda, sıkça sorulan sorular, kargo ve taksit bilgisi ve müşteri sözleşmeleri site üzerinde ön plana çıkartılarak müşterilen kolay ulaşması sağlanmış sayfaların içeriği tatmin edici olmuştur.

3-Seo Altyapısı

Site içinde kullanılan anahtar kelimeler isabetli olmuş. Site page rank değeri: 4 iyi bir değerdedir. Site açılış hızı testinde Pagespeed puanı: 80 ile site açılış hızı iyi durumdadır. sayfa başlıkları bulunmakta, ve ürün detay ve kategori için adres biçimlendirmesi SEO optimizasyonu için doğru yapılmış. örnek: http://www.giymix.com/ONLY-Kapisonlu-Lacivert-Uzun-Hirka,PR-24111.html 

4-Sosyal Medya Kullanımı 

Giymix sitesinin facebook ve twitter hesapları bulunmasına rağman site giriş sayfasında beğen veya paylaş butonlarının bulunmaması bir eksikliktir. Facebook ve twitter sayfalarını aktif olarak kullanmadığı kanatindeyiz toplam tweet sayısı 86, facebook takipçisi 382 dir. Bu rakamlar bir çok açıdan olumlu bulduğumuz bir site için oldukça yetersizdir. Ayrıca blog kulanımları ile ilgili herhangi bir kayıda raslanmamıştır.

5-Teknik Altyapı

Kullanılan yazılımda filtre seçenekleri bulunması, facebook ile bağlanma özelliği bulunması, arama kolaylığı olması, puan sistemi olması ve sitenin açılma hızının yüksek olması olumlu bulduğumuz özelliklerdir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir