E-ticaret Siteniz İçin Seo Önerileri

 

E-ticarete başlamayı düşünüyorsunuz ürünleriniz hazır ve e-ticaret  sitenizi kurdunuz .

Potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsunuz. İşte Size online pazarlama faaliyetleriniz için birkaç seo önerisi 

Online pazarlama faaliyetlerinize Google adwords hizmetlerini kullanarak başlayabilirsiniz. Adwords hizmetlerini kullanmanızın sitenizin arama motorlarında yükselmesine de faydası olmaktadır.

Google adwords ile belirleyeceğiniz anahtar  kelimeler dahilinde sitenizin ilgili aramalarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bütçenize göre günlük maliyetinizi belirleyebilir ve anahtar kelimelerinizin  tıklama başı ortalama maliyetlerinin ne olduğunu bu hizmet sayesinde  öğrenebilirsiniz.

Google adwords’e kayıt olmadan da google adwords’ün ücretsiz anahtar kelime aracına

http://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner/Home

adresinden ulaşabilirsiniz. Burada belli bir anahtar kelimenin aylık ortalama ne kadar aratıldığını rekabetin ne düzeyde olduğunu ve ortalama tıklama başı maliyetini öğrenebilirsiniz.

eticaret seo
e ticaret seo

Bir sonraki  uzun vadeli adımınız seo olmalıdır. Arama motoru optimizasyonu sayesinde ürünleriniz aramalarda daha üst sıralarda çıkmaya başlayacaktır. Seo hizmetleri içinde ilk adımınızda Google ın analytcs ve webmasters tools servislerinden faydalanmak olmalıdır. Seo çalışmalarınızın dönüşümünü izleyebilmeniz için bu iki servisten mutlaka yararlanmalısınız.

Seo çalışmalarınıza on page seo yani site içi seo çalışmalarından başlamalısınız. On page seo için birkaç öneri

 • E-ticaret sitenizde mutlaka adres biçimlendirmesi olmalıdır. www.eticaretgundem.com/e-ticaret  gibi
 • E-ticaret sitenizde site haritası oluşturma hizmeti ve Google araçları ile entegrasyon mutlaka olmalıdır.
 • E-ticaret sitenizdeki ürün sayfası başlığı kategori başlığı mutlaka özenle oluşturulmalıdır.
 • E-ticaret sitenizde mutlaka etiket sistemi bulunmalıdır.
 • Ürün, kategori ve marka sayfalarına sayfa başlığı ,açıklama ve anahtar kelime girebilmelisiniz.
 • Ürün resimlerinin adı otomatik olarak ürün ismi olarak değiştirilmeli veya manuel olarak düzenlenebilmelidir.
 • Ürün detay sayfanızda mutlaka bol bol açıklamalar bulunmalıdır.Bu bölümde oluşturulacak içerik özgün olmalıdır . Marka açıklaması , satıcı açıklaması gibi farklı açıklamalarda ekleyebiliriz.
 • E-ticaret sitemizde satılan ürünler veya ürün gruplarımızla ilgili bilgi ve öneri sayfaları oluşturmalıyız.

Site dışı seo çalışmaları için birkaç öneri

 • Öncelikle facebook ,twitter ve Google + da firmanızın adıyla hesap oluşturmalısınız ve bu sayfalarda ürünlerini ve sitenizi paylaşmalısınız.
 • Fiyat karşılaştırma siteleri ile sitemizi entegre edebiliriz.
 • Sitenizi aşağıdaki sitelere eklemeyi deneyebilirsiniz

 

http://www.google.com/addurl.html 

http://webrehber.ekolay.net/

www.aboutus.org

www.hurlist.com

www.domainrehberi.info

http://ekle.topsiteler.net/

www.aboutus.org

www.markosweb.com

www.domainrehberi.info

www.turkish-media.com

www.sitelerhakkinda.org

http://makale.seoloper.com/

http://www.submityoursite.com

http://forum.donanimhaber.com

http://forum.iyinet.com

www.r10.net


 

“E-ticaret Siteniz İçin Seo Önerileri” için 4 yorum

 1. Adwords aracılığıyla reklam kampanyanızı oluştururken birkaç hesaplama yapmanız da gerekecek. Bu hesaplamalar, ortalama tıklama başına maliyet, Maksimum tıklama başına maliyet gibi hesaplamalardır. Google, anahtar kelimelerinize göre size kabataslak ortalama bir maliyet seçeneği sunacaktır. Ama bu hesaplamaların ayrıntılarını ve tıklamaların ne kadar satışa döndüğünü ve bu satışa dönüşlerin maliyeti kurtarıp kurtarmadığını incelemelisiniz. Aşağıda yer alan video bu konuda size yardımcı olacaktır.

 2. Seo danışmanlığı sitenizin ilk sayfaya gelmesiyle sona ermemekte, dilerseniz uzun yıllar boyu sitenizin formunu korumasında yardımcı olmaktayız. Sitenizin güncel tutulması, sosyal medya, forumlar ve bloglarda düzenli aralıklarla backlink çalışması yapılmaktadır. Ayrıca işinizi dahada sağlama almak ve doğal arama sonuçları yerine reklamlara yönelen insanlar içinde her halukarda sizin sitenizin tıklanmasını istiyorsanız google reklamları ile sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini sağlayabiliriz. Sitenizde yapılacak çalışmalar özetle şöyle listeleyebiliriz: Gerekli ise seo yapılacak site w3 standartlarına uygun yeni nesil html5 kodları ile yeniden tasarlanır. Sitenizin head tagları arasındaki etiketler, anahtar kelimeler, başlık ve diğer bildirimler düzenlenir. Hedef kelimelerinize göre hem arama motorları hemde ziyaretçiler için ideal sayfalar makaleler oluşturulur. Site haritalarınız düzenlenir ve Google’a bildirilir, Google’dan alınan kodlar siteye eklenerek site sahipliğiniz doğrulanır ve site hakkında detaylı analizler incelenir. Yapılan analizler sonunda seo teknikleri ve başka eksikler varsa giderilerek site dışı seo çalışmalarına başlanır. Bu seo listesini burada sonlandırmak gerekiyor çünkü siteniz için yapılacak işler epeyce uzun süreceğe benziyor. Seo danışmanlığı yada web sitenizle alakalı her türlü sorunuz, seo çalışmalarımız , referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir