Kobiler İçin E-ticaret Önerileri

 

Orta yada küçük ölçekli bir işletmeniz var ve internetten satış yapmak istiyorsunuz. En büyük sorununuzun büyük şirketlerle rekabet etmek zorunda kalacağınız olduğunu düşünüyorsunuz . Sizler için hazırladığımız önerilerimiz sayesinde bu durumu avantaja çevirebilirsiniz. Aslında düşünüldüğü gibi kobiler eticarette dezavantajlı değildir aksine avanlajlı bir çok yanları vardır .

 

Aslında post modern tüketicilerin satın alma kararında çok etkili olabilecek iki özelliğiniz var . Öncelikle bu özelliklerden bahsedelim. 

 • Birincisi müşterilerine daha yakın olduğunu hissettirebilmesi yani herbir müşteriye özel kişiselleştirilmiş yöntemler kullanabilmesi . Post modern tüketicilerin ürün yada hizmet alımı sürecinde kişiselleştirlmiş çözümler satın alma kararında çok etkili olabilmektedir. Kobiler kurumsal firmalara göre çok daha esnek yapılarıyla müşterilerine özel çözümler sunmada daha başarılıdırlar.
 •  ikincisi daha hızlı karar verip uygulamaya geçebilmesi. Kobiler bu konuda yine kurumsal firmalara göre çok daha başarılıdırlar. İndirim kampanyaları, ücretsiz kargolar promosyonlar tamamını düşünüp anında uygulamaya geçebilirsiniz.
küçük işletmeler için öneriler
küçük işletmeler için öneriler

Büyük şirketlerle rekabet edebilmeniz için dikkat etmeniz gereken hususlar ;

 

 • Satış sitenizin çok güçlü bir tasarımı olmalı

Sitenizin tasarımı için bütçe ayırın ve modern ve hedef kitlenizi anlayan bir tasarım yaptırın.

 • Sitenizin İçeriğini sürekli güncelleyin

Eticaret sitenizde bulunan ürünlerin fiyatlarını güncel tutmalısınız. Ayrıca sitenizde güncel bilgiler ve haberler paylaşabilirsiniz. Bunu bir blok yardımı ile de yapabilirisiniz.

 • Satışını yaptığınız ürün resimlerinin kaliteli olmasına özen gösterin

Sitenizde sergilediğiniz ürünlerin resimleri ürün hakkındaki detayları olabildiğince sunmalıdır.

 • Eticaret sitenizde mutlaka müşteri hizmetleri sayfası oluşturun

Müşterilerinizin alışverişlerinden memnun kalabilmelerini ve sizden alışverişe devam edebilmeleri için size kolay ulaşabiliyor olmaları gerekir.İletişim formu arıza bildirim formu gibi formlar sitenizde mutlaka bulunmalı

 • Siparişlerinizi gönderirken yanında promosyon ve ürün tanıtım broşürleri gönderin

Müşterilerinize gönderdiğiniz kargonun içine ufak bir hediye ve ürün tanıtım broşürleri koymayı deneyebilirsiniz.

 • Online pazarlama faaliyetleriniz için reklam bütçesi ayırın.

Çok büyük bütçeler ayıramasanız bile en azından google adwords hizmetleri için her ay düşük de olsa belli miktarda reklam yayınlayın.

 


“Kobiler İçin E-ticaret Önerileri” için 2 yorum

 1. Merhaba ;
  Reklam bütçesi konusunda aylık adwords reklam bütçesinin minimum ayrılması gereken tutar ne kadar olmalıdır? Geri dönüş sağlanabilmesi adına kısıtlı imkanları olan küçük orta ölçekli firmaların bu konuda dikkat etmesi gerekenler nelerdir?Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim , çalışmalarınızı yakından takip eden biri olarak başarılarınızın devamını dilerim.Çok önemli bilgileri paylaşıyor olmanız e-ticaret sektöründe var olan veya var olmaya hazırlanan her girişimci için çok değerli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir