E-ticaret Sitenizin Güvenilirliğini Artırmak İçin Öneriler

Web üzerinden şeffaflık güven demektir. Heleki insanların kredi kartı işlemleri yaptığı bir e-ticaret sitesinde çok daha fazla şeffaf olmak gerekiyor. İnsanların ürün satın aldıkları şirketin arkasında kimin olduğunu bilmesi satın alma sürecini kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır. .

  • Şeffaf olun – Internet gibi anonim bir ortamda, şeffaflık kavramı  açık olmak anlamına gelir. Şeffaflık e-ticaret sitelerinde özellikle önemlidir. Müşterilerin aklında sitenin arkasındaki insanların dürüstmü yoksa dolandırıcılık için mi  bu işi yaptığı  hep vardır, ve beğendiği ürünü almak için sadece sitenin yada arkasındaki insanların güvenilir olduğuna inanması yeterlidir. Bunu yapmanın bir yolu, “Hakkımızda” sayfası oluşturmaktır. Bu bölümde işin arkasındaki kişi ve kişileri tanımak ve kişiler hakkındaki eğitim kariyer vb. bilgiler vermek olabilir. Ayrıca bu bölümde kişi ve kişilerle ilgili işin yapıldığı ortamda çekilmiş resimlerinde çok faydası olacaktır .Çok yorgun yada çok yoğun iken çektirdiğiniz bir remi yayınlamayı da deneyebilirsiniz. Mümkünse bir video eklemenizi de ayrıca tavsiye ederim .
  • Bir blog açın – bir blog yayınlamak zamanınızı alır, ancak müşterilere işletmenizin bir kişiliği olduğunu  göstermek ve sitenin arkasında nefes alan bir yaşam olduğunu göstermek için harika bir yoldur. Ancak bloğunuza haftada en az iki yazı ekleyin.
  • Güvenlik Sertifikası – Mutlaka e-ticaret sitenizde özel bir güvenlik sertifikası kullanın ve anasayfanızda güvenlik sertifikası ile ilgili rozetlere yer verin. Sayrıca siteniz içinde güvenlik sertifikası ne işe yarar neleri güven altına alır e-ticaret sitenizde kullandığınız sertifikanın detaylarını nelerdir bilgi verin .
  • Telefon, e-posta, Canlı Chat , müşterilerin, çeşitli yöntemler kullanarak sizinle irtibata geçmesini sağlayın-. E-ticaret sitenizde telefon numaranızı tüm sayfdalarda göze çarpacak bir yerde yayınlayın ve hangi saatler arasında size nasıl ulaşılabileceği konusunda bilgi verin. E-ticaret sitenizde canlı sohbet hizmetine mutlaka yer verin biraz zahmetli ama …
  • Müşteri Memnuniyeti Göster – Daha önce satış yaptığınız müşterilerinizden geri dönüş veya satın aldığı ürün yada satın alma süreci hakkanda görüş isteyin  ve e-ticaret sitenizde yayınlayın. Bu bölümün anasayfanızda göze çarpacak bir alanda olmasına özen gösterin
  • Mağaza Kurallarınızı Yayın – E-ticaret sitenizin altbilgi bölümü içinde gizlilik politikalarıgibi bağlantılar yayınlayın.
  • müşterilerin kişisel ve finansal bilgileri kapsayan bir gizlilik politikası
  • Hangi ürünler iade edilebilir ve süreç nedir
  • Kullandığınız taşımacılık firması ile ilgili bilgi verin gönderiler hangi bölgeye kaç günde ulaşır kargo maliyetleri nelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir