Twitter, logosundaki anlamlı değişikliğin ardından ilk televizyon reklamını da yayınlandı

Kuruluşundan bu yana geçen altı yılda dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olmayı başaran Twitter, kendisiyle özdeşleşen meşhur mavi kuş logosunda birtakım değişiklikler yaptı. Twitter markasını ifade eden mavi kuş Larry’nin yeni hali mikroblog sitesinin yükselişini simgeliyor.

Twitter’daki kullanıcıların birbiriyle iletişimi, ilgi alanları ve fikirlerinin bir arada olması gibi yeni logo da üç dairenin kesişmesinden oluşuyor. Logoda kuşun yukarı doğru uçan konumlandırması özgürlük, umut ve sınırsızlığı mükemmel bir şekilde temsil ediyor. Nike ve Apple gibi dev şirketlerinin marka imajında logolarının etkisi bir hayli yüksek.

Twitter’ın ilk televizyon reklamı;

Bir sosyal ağ ve mikroblog sitesi olan Twitter ilk televizyon reklamını yayınladı. 16 saniye uzunluğundaki reklamda Amerika’nın ünlü spor organizasyonlarından “2012 Pocono 400 NASCAR” konu edinilmiş. Tanıtımda aracının içerisinde fotoğraf çekerken görülen sürücü Brad Keselowski “Onun gördüğünü siz de görün” adlı sloganıyla karşımıza çıkıyor.

“See what he sees” sözleriyle Twitter’ın anı yansıtan özelliğini vurgulayan reklam filminin sonunda ise izleyicilerin tüm olup biteni twitter.com/#NASCAR hashtag’inden takip edebileceğine dikkat çekilmiş. Burada öne çıkan konu reklam filminden çok Twitter’ın özellikle reklamverenler için yeni avantajları beraberinde getiren hashtag sayfaları.

Twitter’ın asıl amacı NASCAR üzerinden yeni kullanıcılara ulaşmak değil. #NASCAR hashtag’inin öne çıktığı reklam kampanyasında Twitter aslında reklam verenleri ve büyük firmaları Twitter’ın hashtag’lerini milyonlarca kullanıcıya ulaşmak için kullanmaya davet ediyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir