Eticaret Siteleri Facebook Reklamlarından Memnun Değil

Bugünlerde eticaret siteleri facebook reklamlarıyla ilgili sosyal medya lideri Faccebook’u Facebook reklam  tıklamalarındaki  dolandırıcılıkla ilgili suçluyor. Facebookun suçlanmasına neden olan konu ise küçük işletmelerin facebook a verdiği reklamlardan gelen tıklamaların büyük bir çoğınluğunun botlardan gelmesiyle ilgili. Bazı firmalar facebook tıklamalarının Yüzde 80 inin gerçek olamayan tıklamalar olduğu konusunda şikayetçi .

Bir çok küçük işletme facebook reklamlarında gelen tıklamaların büyük bir çoğunluğunun botlar tarafından gelmekte olduğunu bildirerek facebook reklamlarından memnun olmadıklarını ve artık bu alanda reklam vermekten vazgeçtiğini bildirdi .

Bu iddialar facebook tarafından değerlendirilirken bazı işletmeşlerde facebook isimlerini değiştirmek istedikleini ancak facebook un buna müsade etmediklerini iddia ettiler . Bazı işletmelerin ise isim değişikliği için facebook a başvurdukları ve facebook tarafından isim değişiminin ücretli olarak yapılabileceğinin bildirildiğini iddia ettiler.

Bu konuda Facebook yetkililerinden gelen açıklama ise iddiaları araştırıyoruz yönünde oldu . Facebook yetkilileri bu konuda yaptıkları başka bir açıklamada facebook da isim değişikliklerinin hiç bir şekilde ücretli olmadığını ve yaşanan durumun iletişimsizlikden olduğunu açıkladılar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir