Türkiye’nin parlayan sektörü: E-Ticaret!

milliyet.com.tr>haber

Ülkemizde son 3 yılda e-ticaretteki büyüme, diğer sektörlerin önüne geçmiş durumda.

 E-ticaret sayesinde ayakkabıdan tekstile, dekorasyondan kişisel bakıma birçok ünlü markaçok uygun fiyatlarla müşteri ile buluşabiliyor. Özel alışveriş ve fırsat sitelerinin artan ciroları, reklam bütçelerinin yükselişi ile yerli ve yabancı yatırımcıların gözleri bu sektöre çevrilmiş durumda.

Türkiye’de uzun yıllardır e-ticarete ve internet üzerinden alışverişe yön veren isimlerden işadamı Murat SÜTCÜ ile sektördeki gelişmelere ve sektörün geleceğine bir göz attık.
Marcamarca.com.tr ile özel alışveriş sektörüne hızla giren, çok kısa bir sürede en çok ziyaretçi alan sitelerin arasında hızla yükselen Murat SÜTCÜ “Aslında sektör tüm ülkedeki potansiyelin hala çok azını kullanabilmekte. Yapılan altyapı, yazılım, lojistik ve reklam yatırımları ile 2012 de özel alışveriş siteleri insanımızın alışveriş alışkanlıklarını temelden değiştirebilir.” dedi.

Marcamarca.com.tr üzerinden sektör değerlendirmesine devam eden Murat SÜTCÜ “Özellikle bazı tüketim mallarının internette gördüğü rağbet, bizleri yeni yatırımlar yapmak adına heyecanlandırıyor. Örneğin ayakkabı; Bay-bayan ayakkabılarından elde edilen cirolar hem bizlerin hem de üreticilerin yüzünü güldürüyor. Mevsimlik ayakkabı-bot satışının yanında sezonu başlamayan ayakkabıların uygun fiyatlara satılıyor olması ayakkabıyı sektör genelinde bir adım öne çıkartacağa benziyor.”

Sözlerine “Sadece ayakkabı değil bizi asıl şaşırtan değişik modellerdeki saat ve güneş gözlüğü koleksiyonlarının da çok hızlı satılması ve yüksek karlılıkları oldu. Bu anlamda ayakkabı, saat vegüneş gözlüğü koleksiyonlarına yatırım yapabilecek sektördeki aktörlerin 2012 de yolları daha da açılacaktır kanaatindeyim” diyerek devam eden Murat SÜTCÜ “Ayakkabı, saat ve güneş gözlüğü satmak sorun değil. Asıl sorun kaliteli ürünleri ve markaları müşteri ile buluştururken satış sonrasında da kaliteli bir müşteri hizmetleri servisi ile müşteri memnuniyetini maksimuma çıkartmaktır” diyerek sözlerine son verdi.

 

Kaynak:

milliyet.com.tr


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir